מתעניינים בתואר ראשון בהנדסת מכונות?
הירשמו לפרטים נוספים  רכזות ההסמכה שלנו עומדות לרשותכם
  רביד ישראל : me.ug.ad@technion.ac.il
  רותם שפירא : me.teach.ad@technion.ac.il

  א’-ה’: 15:30 – 8:30

  הודעת הדיקן

  לחברות בתעשייה שלום רב,

  מחויבותנו המוחלטת לעתיד ענף הנדסת המכונות בישראל, מניעה אותנו לפעול ברציפות ובערוצים שונים ומגוונים, להבטחת איכות דור העתיד של הנדסת המכונות בתעשייה ובאקדמיה ויתרונה היחסי של התעשייה הישראלית בשוק הגלובלי. מאמץ זה, בא לידי ביטוי בהשקת מגוון תכניות חדשות בשנים האחרונות ובכללן ‘תכנית קשרי התעשייה’ (Industrial Affiliates Program) הבאה להוות את חוד החנית של הפקולטה בכל האמור בקשריה עם התעשייה. בתכנית פועלות חברות מובילות כרפאל ו-HP ומטרתה המרכזית מיצוי ההזדמנויות הטמונות במנוע הצמיחה האדיר שהוא התווך שבין התעשייה לאקדמיה.

  הפקולטה להנדסת מכונות בטכניון, שהיא המובילה בתחומה בישראל ומן המובילות בעולם, הינה פורצת דרך במקצוע הנדסת המכונות ובה עוסקים המוחות הטובים ביותר בהוראה ומחקר בקדמת הטכנולוגיה בתחומים כגון: רובוטיקה, בקרה, מערכות דינמיות ומכטרוניקה, מכניקת חומרים ומיקרו מערכות, תכן, ייצור ותיב”ם, הנדסה ביו מכנית, הנדסה אופטית ומכניקה חישובית.
  בוגרי הפקולטה, תופסים היום עמדות מפתח בתעשייה האזרחית, הביטחונית ובאקדמיה, ובפקולטה פועלים 3 מרכזי מחקר עם למעלה מ – 35 מעבדות מחקר, כ – 40 אנשי סגל ולמעלה מ – 1000 סטודנטים בלימודי הסמכה ומוסמכים.

  על פי כל הסימנים אנו עומדים בפני תקופה של תנופה והתעוררות מחודשת של התעשיות עתירות הידע בארץ. אנו, בפקולטה, שמרנו לאורך השנים על הסטנדרטים הגבוהים ביותר בקבלת סטודנטים והכשרתם, ועל כן באפשרותנו לספק היום לתעשייה המתקדמת בישראל הון אנושי מן הטובים בעולם. הגישה הרווחת כיום בקרב החוגים המקצועיים רואה שיתוף פעולה בין האקדמיה לתעשייה כהכרחי למיצוי טוב יותר של הידע הקיים, הגדלת הנגישות להון אנושי איכותי והשפעה על כיווני מחקר והוראה. ככל שהמצב במשק ילך וישתפר נהיה עדים לחיזוק גישה זו.

  אני מזמין את החברות מן התעשייה, מישראל ומחו”ל, להצטרף לתכנית קשרי התעשייה ולנצל את שעת הכושר הנוכחית לבניית יחסים ארוכי טווח של שיתוף פעולה עם הפקולטה.
  אשמח לראותכם בקרוב בין החברים בתכנית.

  בכבוד רב ובברכה,

  פרופ’ פיני בר יוסף
  דיקן (2009-2014)