מתעניינים בתואר ראשון בהנדסת מכונות?
הירשמו לפרטים נוספים  רכזות ההסמכה שלנו עומדות לרשותכם
  רביד ישראל : me.ug.ad@technion.ac.il
  רותם שפירא : me.teach.ad@technion.ac.il

  א’-ה’: 15:30 – 8:30

  המרכז לרובוטיקה ע”ש לאומי

  ראש המרכז: פרופ’ משה שהם

  קישור לאתר רובוטראפיק

  תחרות רובוטראפיק ע”ש נדב שהם

  הלוגו של בנק לאומיודות לתרומה משמעותית של בנק לאומי בפקולטה להנדסת מכונות הוקם בשנת 2009 מרכז לרובוטיקה ע”ש לאומי. מטרת המרכז להוות ארגון גג חינוכי להדרכה והכוונה בתחום הרובוטיקה, כתובת לכל העוסקים בתחום בארץ. עידוד והחדרת מוטיבציה ללימודי הטכנולוגיה והמדעים בקרב בני הנוער, חינוך לרובוטיקה דרך תחרויות, עבודה שיתופית של סטודנטים ותלמידי בתי ספר יתרמו רבות לעידוד בני נוער להתמחות בתחום גם בשלב לימודיהם האקדמיים.

  אלפי תלמידים וסטודנטים ברחבי הארץ משתתפים מידי שנה בתחרויות רובוטיקה ישראליות ובינלאומיות, ומשיגים פרסים יוקרתיים. הקבוצות הישראליות המשתתפות פועלות בד”כ במסגרת בית ספרית תיכונית, ללא תקציב והן מונעות בעיקר מכוח הרצון של התלמידים ומורים.

  אחד מיעדי המרכז לעודד קבוצות ישראליות להשתתף בתחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות, היוקרתיות והמרכזיות ביותר כיום, ביניהן: תחרות “רובוקאפ”, בה מתחרות הקבוצות על הרכבת רובוט שמשחק כדורגל; תחרות “רובונר”, בה מתחרות הקבוצות על הרכבת רובוט שהולך במבוך ויודע לזהות ולכבות מקור אש ועוד.

  אחת התחרויות המרכזיות והמוכרות אם לא המוכרת ביותר היא תחרות הרובוטיקה של FIRST המתקיימת מזה 16 שנה בארה”ב ומשתתפות בה גם קבוצות מישראל. בתחרות זו תפקידו של הרובוט משתנה משנה לשנה. המנצחים בתחרות נוסעים לתחרות הגמר המתקיימת בארה”ב.

  תחרויות ופרוייקטים