מתעניינים בתואר ראשון בהנדסת מכונות?
הירשמו לפרטים נוספים  רכזות ההסמכה שלנו עומדות לרשותכם
  רביד ישראל : me.ug.ad@technion.ac.il
  רותם שפירא : me.teach.ad@technion.ac.il

  א’-ה’: 15:30 – 8:30

  הנדסת מכונות

  הנדסת מכונות הינה אחת מתחומי ההנדסה הרחבים והיסודיים ביותר שעוסקת בהפיכתן של תגליות מדעיות למוצרים שמועילים לחברה. הנדסת מכונות מהווה את המגזר התעשייתית המוביל בעולם עם 41% מהשוק העלמי. מהנדסי מכונות מפתחים, מתכננים, מייצרים ומתחזקים מערכות מגוונות הכוללות: מכונות ומערכות יצור אוטומטית, רובוטים לייצור ושירות, מערכות נעות מתוחכמות (כלי רכב, מטוסים, ספינות), מערכות בקרה והנחיה, תחנות כוח לייצור אנרגיה בשיטות סטנדריות וחלופיות. הנדסת מכונות עוסקת בפיתוח, תכנון וייצור מערכות שונות ומגוונות המהוות את התשתית לכל תעשייה מודרנית מפותחת.

  לפיכך נדרש ממהנדס/ת מכונות ידע והתנסות בתחומים רבים, כולל מכניקה, דינמיקה, תרמודינמיקה, זרימה, בקרה, חומרים, מכטרונקיה, תכן וייצור – תוך שילוב מדעים בסיסיים עם ישומים הנדסיים.

  תכנית הלימודים משקפת את המגוון הרחב של הנדסת המכונות ומקנה לבוגריה בסיס מוצק במדעי היסוד ובמקצועות ההנדסיים הדרושים ליישום הטכנולוגיות המתקדמות ביותר. מהנדסי מכונות מפתחים, מתכננים, מייצרים ומתחזקים מערכות מגוונות הכוללות מכונות ושיטות יצור (לתעשייה), רובוטים מדויקים (לרפואה), ומערכות נעות מתוחכמות (כלי רכב, מטוסים, ספינות). בהנדסת מכונות לומדים לתכנן תחנות כוח ההופכות אנרגיה האצורה בדלק לחשמל ומערכות קירור המווסתות אקלים בבניינים לרווחת האדם. כל תהליך ייצור בתעשייה המודרנית מבוצע על ידי מכונות וקווי ייצור המופעלים ע”י רובוטים מבוקרי מחשב. תכנון המכונות ושילובן במערך הייצור הוא מתפקידיו של מהנדס המכונות. בתעשיות עתירות הידע (היי-טק) עוסקים מהנדסי מכונות בפתרון בעיות של רטט, כשל, ומעבר חום בשבבים אלקטרוניים, בעיות במערכות הנדסה אופטית, מיקרו-מערכות אלקטרו-מכניות  (MEMS), יצור של ננו-סיבים, רובוטיקה ורובוטיקה רפואית, ומיקרו וננו-מכניקה של חומרים.
  המסלול להנדסת מכונות מדגיש את ההיבט המערכתי, ולפיכך אין זה פלא שרבים מבוגרי הנדסת מכונות הינם מובילי פרויקטי פתוח בין תחומים וממלאים תפקידי ניהול בתעשייה.
  הנדסת מכונות הינה אחת הדיסציפלינות הרחבות והיסודיות ביותר ומהנדסי המכונות צפויים להיות מובילים בהפיכתם של תגליות במדעי-החיים למוצרים לתועלת החברה.