מתעניינים בתואר ראשון בהנדסת מכונות?
הירשמו לפרטים נוספים  רכזות ההסמכה שלנו עומדות לרשותכם
  רביד ישראל : me.ug.ad@technion.ac.il
  רותם שפירא : me.teach.ad@technion.ac.il

  א’-ה’: 15:30 – 8:30

  דבר הדיקן פרופ’ אלון וולף

  סטודנטים/יות, משתלמים/ות, חברי וחברות הסגל האקדמי והסגל המנהלי בפקולטה להנדסת מכונות, אורחים יקרים,

  Alon Wolfלכבוד הוא לי לכהן בתפקיד דיקן הפקולטה להנדסת מכונות בטכניון. כבוגר הפקולטה, אני גאה לעמוד בראש הפקולטה שלזכותה מסורת ארוכת שנים של הצטיינות בהוראת הנדסה ומחקר. הפקולטה להנדסת מכונות מהווה אבן יסוד חיונית של החברה והתעשייה הישראלית ואני נרגש להיות חלק מהקהילה המגוונת והדינמית הזאת.

  כדיקן, אני שם לי למטרה להמשיך לקיים ולקדם את תרבות שיתוף הפעולה, החדשנות והמצוינות בפקולטה, ולתמוך בצמיחה ובהתפתחות האישית של הסטודנטים/יות, חברי וחברות הסגל ושל עובדי ועובדות הפקולטה. אני מחויב לעבוד עם כל משפחת הפקולטה להנדסת מכונות על מנת לוודא שנמשיך לספק חינוך אקדמי, והתנסות מחקרית בסטנדרטים הבין-לאומיים הגבוהים ביותר לסטודנטים/יות ולמשתלמים/יות שלנו, ובקביל לוודא שעבודתנו המחקרית תמשיך להשפיע על העולם והאנושות באופן החיובי ביותר, תוך הקפדה על כללי אתיקה ומוסר אקדמיים. בנוסף לרבדים החינוכיים והמחקריים ברמה האקדמית, אני סבור כי חלק מהמנדט שניתן לנו כפקולטה המובילה בארץ ובעולם הוא להוות השראה לדור ההמשך של המהנדסים והמדענים בתחום התמחותנו וזאת על ידי קיום ותמיכה בפעילויות חינוכיות שיהוו השראה לבני ובנות הנוער. בנוסף, אני רואה מחויבות לקיום פעילויות המתקשרות את המדע לציבור הרחב וכן בקיום פעילויות התנדבותיות בהן נשתמש בכישורינו ובמומחיותנו כדי להביא לשינוי חיובי בחברה שלנו.

  נצורים בליבי זיכרונות נעימים ביותר מתקופתי כסטודנט בפקולטה, ואני אסיר תודה על החינוך והניסיון שרכשתי כאן. אני בטוח, ואוודא שהסטודנטים והסטודנטיות הלומדים כאן כעת מקבלים את אותו החינוך, ברמה הגבוהה ביותר וזוכים לאותן ההזדמנויות שזכיתי להן אני בתקופת הכשרתי בפקולטה. אני נרגש ומצפה בכיליון עיניים לצפות בהישגיכם בעתיד.

  תחום הנדסת מכונות הוא תחום דינמי ומתפתח כל העת, המתאים עצמו לצרכי העולם המשתנה כה מהר לנגד עינינו. אכן, אנו חיים בתקופה גדושה בשינויים, ויש האומרים, שינויים המשמעותיים ביותר בתולדות האנושות. לאור זאת, אנו כבר עדים לכך שמהנדסי ומהנדסות המכונות ממלאים תפקידי מפתח במענה ובהתמודדות עם האתגרים הגדולים של החברה בימינו, כגון: שינויי האקלים, אנרגיה מתחדשת, תעשיה, ובריאות האדם. אחד התחומים שטמון בהם פוטנציאל השפעה משמעותי לצמיחה ולחדשנות הוא בפיתוח טכנולוגיות ומערכות בנות-קיימא, כגון מקורות אנרגיה מתחדשת ויעילה יותר, ותחבורה ידידותית יותר לסביבה. כמו כן, רובוטיקה מתקדמת, אוטומציה, ביג-דאטה, ובינה מלאכותית ימשיכו לעצב את פני העתיד של האנושות. אני נרגש וגאה לראות את האופן שבו בוגרינו וחברי וחברות הסגל שלנו משתלבים ותורמים להתפתחות ולעשיה בתחומים חשובים אלה.

  מהנדסי ומהנדסות מכונות ידועים בזכות יכולתם לחשוב ברמה מערכתית ולראות את התמונה הרחבה במלואה. זאת אחת הסיבות העיקריות להפיכתם למובילים בתעשיה. מנעד ההכשרה הרחב שאנו מעניקים לסטודנטים ולסטודנטיות שלנו מאפשר להם/ן לפתור בעיות מורכבות ולמצוא פתרונות יצירתיים בעלי השפעה ארוכת טווח. מעל לכל, אנו בטוחים שהתחום של הנדסת מכונות והפקולטה בטכניון ימשיכו להיות בחזית הקדמה הטכנולוגית והחברתית, ואני מחוייב לקדם תרבות של חדשנות, שיתוף פעולה בתוך הפקולטה כדי להפוך חזון זה למציאות.

  אני מצפה לקדם בברכה כל אחד ואחת מכם בשערי הפקולטה, ולעבוד יחד על מנת לבנות קהילה פעילה וחזקה אף יותר לטובת ישראל והעולם כולו.

  בברכה,
  אלון וולף