מתעניינים בתואר ראשון בהנדסת מכונות?
הירשמו לפרטים נוספים  רכזות ההסמכה שלנו עומדות לרשותכם
  רביד ישראל : me.ug.ad@technion.ac.il
  רותם שפירא : me.teach.ad@technion.ac.il

  א’-ה’: 15:30 – 8:30

  המעבדה לתיב”ם וחיי המוצר

  ראש המעבדה: פרופ' ענת פישר
  מיקום: LD, 353-356
  טלפון: 8293155, 8292396, 8293260

  פעילויות המעבדה לתיב”ם וחיי מוצר מתמקדת בהוראה ובמחקר בתחום תכן ממוחשב.
  פעילויות ההוראה כוללות קורסים בעקרונות ושיטות של מערכות תיב”ם, שיטות תכן מתקדמות וגיאומטריה חישובית. כמו כן, פרויקטי גמר שנתיים בתחומי CAD,CAM ויישומים תעשייתיים. חלק מהפרויקטים הינם בשיתוף עם התעשייה.
  כיווני המחקרים מתרחבים לשני כיוונים חדשים. אחד מהם הוא בתחום המתפתח של גיאומטריה מוכוונת הנדסה (EOG), הכוללת שיטות חדשות ומורחבות למידול גיאומטרי, הקשורות ישירות לתכונות ההנדסיות של התכן. למעשה ניתן לראות את תחום ה EOG כהרחבה של מודלים גיאומטריים לתכנון הנדסי. בשל הגישה ההוליסטית של תחום זה, היישומים הינם רבים וכוללים תחום ביו-מכניקה, אופטימיזציה טופולוגית ויישומים ביו-רפואיים.
  כיוון מחקר נוסף הוא בתחום של ניהול ידע, במיוחד ביישומים כגון ניהול חיי מוצר ((PLM ומחזור החיים של מוצר, ייצור מבוסס ידע, מודלים גיאומטריים והיישומים שלהם בשלבי מחזור חיי המוצר השונים.
  המחקרים במעבדה מתמקדים בתחומים כגון עיבוד מידע תלת ממדי עבור סורקים ומצלמות תלת-מימדיות, תכן ויישומים הנדסיים נלווים, עם דגש על שיטות ואלגוריתמים למידול גיאומטרי, תהליכי ייצור והרכבה, תכנון תהליכים, זיהוי ובדיקת מוצרים באמצעות סורקים וממשק אדם-מכונה. הסטודנטים לתארים גבוהים במעבדה, חוקרים נושאים כגון שיחזור מודל תלת ממדי ממידע המתקבל מתהליכי דימות (סורקים לייזר, CT, MRI), תכנון משטחים על פי אילוצים גיאומטריים ופיסיקלים ואילוצי ייצור.