מתעניינים בתואר ראשון בהנדסת מכונות?
הירשמו לפרטים נוספים  רכזות ההסמכה שלנו עומדות לרשותכם
  רביד ישראל : me.ug.ad@technion.ac.il
  רותם שפירא : me.teach.ad@technion.ac.il

  א’-ה’: 15:30 – 8:30

  אולימפיאדת הרובוטיקה השלישית ע”ש לאומי

  Leumi (1)

  מאת: ד”ר יבגני קורצ’נוי, מנהל המרכז לרובוטיקה ע”ש לאומי הפקולטה להנדסת מכונות, טכניון

  תלמידים מתכוננים לתחרות

  במאי 2012 התקיים בטכניון גמר של אולימפיאדת הרובוטיקה השלישית ע”ש לאומי.

  כ- 360 תלמידים מ- 115 בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים ברחבי הארץ בדקו את הידע והמיומנויות שלהם ברובוטיקה ובטיחות בדרכים. האולימפיאדה היא פרויקט חדשני של המרכז לרובוטיקה ע”ש לאומי (הפקולטה להנדסת מכונות בטכניון) ו- “Ytek טכנולוגיות”.

  קבוצות התלמידים התחרו בתכנות והפעלת רובוט נייד שנסע על זירה שמדמה את הכביש המקורי, הפעילו מתקנים אוטומטיים במטרה לדמות את המצב האמיתי בכביש, וכן ענו על מספר שאלות ביסודות הרובוטיקה ובבטיחות בדרכים. בנוסף לכך, יעדי האולימפיאדה היו: ללמוד להשוות באופן ביקורתי בין היכולות של בן אדם לבין רובוטים, להבין כיצד להתאים את הרובוטים לבני אדם ולתכנן את פעילותם, וכן לרכוש מיומנויות של עבודת צוות.

  האולימפיאדה התקיימה במעמד שר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כץ ופרופ’ פרץ לביא – נשיא הטכניון. השר בירך את הילדים ואמר: “ללמוד את כללי הזהירות בדרכים בצורה חוויתית ומאתגרת, הינו דבר נפלא וחשוב להטמעת הנושא בקרב הילדים ובני הנוער”. פרופ’ פרץ לביא- נשיא הטכניון, בירך את המשתתפים וציין שהם המשאב החשוב ביותר של המדינה. פרופ’ פנחס בר יוסף, דיקן הפקולטה להנדסת מכונות, אמר: “אנו רואים אתכם כסטודנטים עתידיים בטכניון”. הוא הזכיר כי פרופ’ דן שכטמן, חתן פרס נובל בשנת 2011, סיים את לימודיו כמהנדס מכונות בפקולטה שלנו בשנת 1966.

  פרופ’ משה שוהם, ראש המרכז לרובוטיקה ע”ש לאומי, אמר כי האולימפיאדה היא התחלה טובה עבור מי שמטרתו להיות מהנדס רובוטיקה. הוא הזמין את התלמידים ללמוד את מקצוע הרובוטיקה בפקולטה להנדסת מכונות בטכניון.

  כ- 8000 תלמידי בתי הספר היו מעורבים בכל שלבי האולימפיאדה. הזוכים הם צוותים של בתי הספר הבאים: גורדון (כפר סבא), מורשת זבולון (גבעת שמואל), אורנית (אורנית), וכן ישיבת “בני עקיבא” (גבעת שמואל).

  השר ישראל כץ, הדיקן פרופ' בר יוסף, פרופ' משה שוהם ומכובדים נוספים

  אחד הפרוייקטים בתחרות תלמידים מציגים פרוייקט